Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв назвав «свинством» припинення поставок електроенергії до Криму


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв

Російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв назвав «геноцидом» і «свинством» припинення поставок електроенергії з України до Криму.

«Те, що сталося зі світлом, інакше як геноцидом не назвати. Це абсолютно хамська, абсолютно така «відморожена», як кажуть у народі, позиція…Ну як це назвати? Свинство просто, по-іншому ніяк не назвати», – заявив він під час спілкування з журналістами.

За його словами, влада Росія до цього готувалася – «заздалегідь готували і дизель, і резервні системи енергопостачання».

При цьому російський прем’єр прогнозує, що скоро буде підмінено другу лінію енергомосту з Росії до Криму, а в травні ще дві, що в цілому «становитиме 800 мегават, що повністю закриє всі проблеми Криму».

Також Медведєв заявив про намір до 2018 року побудувати в Криму дві електростанції в Сімферополі та Севастополі.

За його словами, у цьому випадку Крим стане «не енергодефіцитним регіоном, а енергонадлишковим».

У Криму 22 листопада в 00:25 сталося відімкнення електроенергії, яка надходить на територію півострова з материкової частини України через пошкодження невідомими ліній електропередач, що ведуть до Криму. На півострові оголосили режим надзвичайної ситуації.

Півострів зараз забезпечується електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, а також дизельними генераторами, завезеними з Росії.

Президент Росії Володимир Путін 2 грудня в Криму взяв участь у церемонії запуску першої нитки енергомоста з Кубані до Криму. 5 грудня енергоміст не витримав навантаження, сталася аварія.

8 грудня компанія «Укренерго» повідомила, що лінія електропередач «Каховська – Титан», одна з тих, що подає електроенергію з материкової України в анексований Росією Крим, а також частково в Херсонську область, підімкнена до електроенергії.

XS
SM
MD
LG