Доступність посилання

ТОП новини

Путін доручив Мінфіну Росії подавати до суду на Україну через невиплату боргу


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін доручив Мінфіну подавати до суду на Україну через невиплату боргу за облігаціями. Про це він заявив після доповіді міністра фінансів Росії Антона Сілуанова.

«Дивно, якщо вони (західні партнери – ред.) так упевнені в платоспроможності країни (України – ред.) на наступний рік, на чотири-то роки якось можна було взяти участь в тому, щоб розділити ці ризики», – заявив Путін.

Раніше сьогодні російський прем’єр Дмитро Медведєв заявив, що Москва звернеться до суду і буде домагатися дефолту за всіма зобов’язаннями Києва.

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, наданих Києву у грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу – 21 грудня.

Іще в середині листопада Путін оголосив пропозицію відкласти виплату цього боргу на наступні три роки по одному мільярду, але без списання його частини. Україна заявляє, що досі не отримала цієї пропозиції офіційно.

Росія вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Україна наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах. В МВФ наразі не висловлювали своїх оцінок статусу цього боргу.

XS
SM
MD
LG