Доступність посилання

ТОП новини

У Держдумі пропонують ввести кримінальну відповідальність за «дискредитацію Росії»


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

У Державній думі, нижній палаті російського парламенту пропонують запровадити кримінальну відповідальність за «дискредитацію Росії». З такою пропозицією виступив депутат від фракції «Справедлива Росія» Олег Міхеєв.

За його словами, «дискредитація» країни – це «поширення завідомо неправдивих, неточних або перекручених відомостей про політичне, економічне, соціальне, військове чи міжнародне становище Росії», а також інформації «про правове становище громадян». За порушення закону депутат запропонував запровадити покарання у вигляді штрафу до двох мільйонів рублів і виправні роботи.

Раніше Олег Міхеєв пропонував прирівняти «образу патріотичних почуттів росіян» до екстремістської діяльності і карати за це п’ятьма роками в’язниці. Серед його законопроектів також введення штрафу для росіян, які «своєю хуліганською поведінкою за кордоном негативно впливають на імідж Росії у світі».

Крім цього, депутат пропонував ввести покарання за «отримання сексуальних послуг», заборонити ввезення в країни Митного союзу взуття на плоскій підошві і взуття на високих підборах, а також обмежити кількість «поганих новин» у ЗМІ.

За рішенням Федеральної служби судових приставів, Михеєву заборонений виїзд з Росії через прострочену заборгованість за кредитом у понад п’ять мільярдів рублів. У 2013 році проти депутата порушили кримінальну справу за статтями «замах на шахрайство», «шахрайство в особливо великому розмірі» і «тиск на суд». У зв’язку з цим він був позбавлений депутатської недоторканності. Міхеєв вважає, що справа має замовний характер.

XS
SM
MD
LG