Доступність посилання

ТОП новини

Алексієвич після вручення Нобелівської премії засудила дії Росії в Україні


Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич у четвер, 10 грудня, у Стокгольмі отримала Нобелівську премію з літератури 2015 року.

У своїй першій публічній заяві після оголошення про присудження премії, Алексієвич засудила втручання Росії в Україні, назвавши це вторгненням.

67-річна Алексієвич повідомила Радіо Свобода, що хоче використовувати увагу, спричинену Нобелівською премією, для звершення ненасильницької «революції в людський головах».

Алексієвич народилася в Україні, в Івано-Франківську в 1948 році, згодом її родина переїхала до Білорусі. У жовтні вона стала лауреатом Нобелівської премії з літератури. Алексієвич, яка живе у Мінську, є авторкою досліджень «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики» і «Чорнобильська молитва».

У Шведській королівській академії наук оголосили, що премію, розміром близько 960 тисяч доларів, Алексієвич вручають за «її поліфонічні тексти, пам’ятку страждань і мужності у наш час».

У четвер у Стокгольмі король Швеції також вручив премії з хімії, фізики, медицини та економіки.

Раніше у вівторок Квартет національного діалогу Тунісу на офіційній церемонії в Осло (Норвегія) отримав Нобелівську премію миру 2015 року.

XS
SM
MD
LG