Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 05:52

Браудер заявляє, що не причетний до розслідування про генпрокурора Росії


Вільям Браудер

Керівник інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільям Браудер заявляє, що вражений розслідуванням російського Фонду боротьби з корупцією про членів сім’ї генпрокурора Росії Юрія Чайки, але сам не брав участі в ньому.

«Я під великим враженням від цього розслідування і фільму, створеного на його основі, я аплодую Олексію Навальному і його колегам за їхню хоробрість в оприлюдненні шокуючих звинувачень проти Чайки і його родини, але сам я не зробив нічого для цього розслідування, фінансування і створення стрічки», – йдеться в коментарі Браудера.

Раніше генеральний прокурор Росії Юрій Чайка заявив, що розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, присвячене незаконній діяльності його родичів і підлеглих, замовив британський підприємець Вільям Браудер. Про це він повідомив російському виданню «Комерсант» у письмовій відповіді на запит.

«Я переконаний, що сам Навальний грав вельми скромну роль у цій історії» – заявляє російський генпрокурор, стверджуючи, що у нього «немає ніяких сумнівів» у тому, що замовниками розслідування є Браудер і «спецслужби, що стоять за ним».

Вільям Браудер, керівник фонду Hermitage Capital, був одним з ініціаторів ухвалення в США «закону Магнітського». Він неодноразово звинувачував російську владу в корупції, в загибелі юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського і в зв’язках з організованою злочинністю. У Росії він був заочно засуджений до 9 років позбавлення волі за звинуваченням у податкових злочинах.

Олексій Навальний заявив «Комерсанту», що здивований листом Чайки: «З якого боку виник саме Вільям Браудер? Ми очікували, що в Генпрокуратурі будуть відволікати увагу і придумувати замовника, але я здивований, що вибрали саме його». Навальний наполягає, що ФБК провів розслідування за власною ініціативою, а не на «замовлення».

Фонд боротьби з корупцією 1 грудня опублікував розслідування, автори якого звинувачують членів сім’ї генерального прокурора Росії Юрія Чайки й інших високопоставлених співробітників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на здирництві, відкатах і рейдерстві», а також у зв’язках зі злочинними угрупованнями.

Recommended

XS
SM
MD
LG