Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 15:41

Прокуратура: справу екс-судді Луганщини, який оголосив себе президентом, направили до суду


(©Shutterstock)

Прокуратура направила до Червонозаводського районного суду Харкова обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду Луганської області Анатолія Візира.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області, провадження щодо екс-судді відкрили у квітні минулого року за фактом розповсюдження у ЗМІ відеозвернення, в якому Візир оголосив себе президентом Південно-Східної України.

У прокуратурі зазначають, що екс-суддя закликав до захоплення державної влади, до захоплення адмінбудівель на території Луганської, Донецької, Харківської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей та створення в межах цих територій самостійного державного утворення, яке не визнає український уряд.

Прокуратура звернулася до суду за дозволом на проведення спецрозслідування, оскільки колишній голова Апеляційного суду Луганської області переховується від слідства на території тимчасово непідконтрольній Україні.

Суд задовольнив це клопотання прокуратури щодо надання дозволу, сторона захисту ознайомилася з матеріалами провадження, обвинувальний акт спрямували до суду.

Екс-суддя підозрюється у скоєнні цілої низки злочинів, передбачених статтею109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), статтею 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), статтею 258-3( створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінальний кодекс України.

Від квітня минулого року на Донбасі проводиться антитерористична операція. Частину Донецької та Луганської областей наразі контролюють проросійські сепаратисти з угруповань «ДНР» і «ЛНР», які Україна визнала терористичними.

Recommended

XS
SM
MD
LG