Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстрували законопроект про порядок передачі проваджень від прокуратури до НАБУ


(©Shutterstock)

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про встановлення порядку передачі кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури, до Національного антикорупційного бюро України.

Автори документа – народний депутат Сергій Лещенко і Віктор Чумак.

Раніше директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що автоматична передача всіх справ, які підслідні бюро, може заблокувати його роботу. В антикорупційному бюро вважають, що необхідно внести до Кримінального процесуального кодексу перехідні положення, які дозволять залишити корупційні справи, порушені до 4 грудня, в Генеральній прокуратурі.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має наглядати за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, здійснюваного антикорупційним бюро України, а також підтримувати держобвинувачення у відповідних провадженнях. Без створення цієї прокуратури Бюро не може працювати.

Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначили 30 листопада. Новопризначений керівник Назар Холодницький заявив, що відомство має намір з 2 грудня почати роботу з вивчення кримінальних проваджень, переданих Національним антикорупційним бюро.
4 грудня НАБУ зареєструвало перші провадження.

Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG