Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 20:22

У Мінську відбудеться передостання в році зустріч Контактної групи щодо ситуації на Донбасі


Учасники переговорів в Мінську, архівне фото

У вівторок, 15 грудня, у Мінську відбудеться передостання в цьому році зустріч Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Українська сторона на переговорах поки що не вказує про теми сьогоднішніх перемовин.

Водночас представники сепаратистів від угруповання «ДНР» на своїх сайтах повідомляють, що серед тем обговорення буде питання проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, конституційна реформа в Україні і особливий статус Донбасу. Повідомляється також, що підгрупа з питань безпеки буде обговорювати дотримання режиму припинення вогню і розмінування, гуманітарна підгрупа зосередиться на вирішенні проблем обміну полоненими за схемою «всіх на всіх» та амністії учасників конфлікту. Засідання економічної підгрупи не буде.

Як заявила на попередній зустрічі 8 грудня речниця представника України на переговорах у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер, можливе продовження роботи Тристоронньої контактної групи в 2016 році залежатиме від відповідного рішення лідерів країн Нормандське четвірки.

Українська сторона на останніх переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі наполягала на тому, що напередодні Різдва і Нового року пріоритетом повинен стати обмін заручниками і незаконно утримуваними особами. З цією метою на засіданні контактної групи 22 грудня планують заслухані спеціальні доповіді представників гуманітарної підгрупи. Це засідання, як очікується, стане останнім у 2015 році.

XS
SM
MD
LG