Доступність посилання

ТОП новини

Фонд Навального повторно подав до суду на генпрокурора Росії


Юрій Чайка
Юрій Чайка

Фонд боротьби з корупцією, очолюваний російським опозиційним політиком Олексієм Навальний, подав у Тверський суд Москви позов до генерального прокурора Росії Юрія Чайки про захист честі і гідності. Раніше цей позов відмовився розглядати Пресненський суд російської столиці, заявивши про непідсудність Чайки на його території.

Приводом для звернення ФБК до суду стала заява генпрокурора про те, що результати розслідування фонду про незаконну діяльність його родичів є «замовними і брехливими». Навальний у своєму блозі тоді написав, що «своєю відповіддю Юрій Чайка підтверджує всі звинувачення».

14 грудня генеральний прокурор Росії уточнив, що розслідування Фонду боротьби з корупцією, на його думку, було «замовлене» британським підприємцем Вільямом Браудером. Керівник фонду Hermitage Capital був одним з ініціаторів ухвалення в США «закону Магнітського». Сам бізнесмен пізніше спростував заяву Чайки.

Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального 1 грудня опублікував розслідування, автори якого звинувачують членів сім’ї генерального прокурора Росії Юрія Чайки й інших високопоставлених співробітників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на здирництві, відкатах і рейдерстві», а також у зв’язках зі злочинними угрупованнями.

XS
SM
MD
LG