Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 22:21

Суд не задовольнив позов КПУ до Мін’юсту


Ілюстративне фото

Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив позов Комуністичної партії України до Міністерства юстиції України, повідомляє прес-служба партії.

КПУ вважає, що документ, яким затвердили правовий висновок щодо невідповідності найменування, символіки і діяльності КПУ закону, є антиконституційним, його необхідно скасувати.

Як раніше в суді заявляла представник КПУ Ірина Івасюк, КПУ вважає «протиправною бездіяльність Міністерства юстиції, яка полягає у невнесенні припису щодо приведення у відповідність до вимог закону найменування символіки та діяльності Компартії».

Улітку цього року Міністерство юстиції заборонило комуністам України брати участь у місцевих виборах – під заборону потрапила не лише Комуністична партія України, а також Комуністична партія України (оновлена) і Комуністична партія робітників та селян.

Як пояснив міністр юстиції Павло Петренко, Міністерство юстиції є тим органом, який здійснює перевірку політичних партій на предмет, чи їхня діяльність, пропаганда та символіка не підпадає під заборону. Міністерство сформувало незалежну комісію, яка надала висновки: комуністичні партії порушували найменуванням, символікою, статутом та програмою закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні».

У липні минулого року Міністерство юстиції подало судовий позов про остаточну заборону Компартії. Розгляд справи триває досі.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG