Доступність посилання

ТОП новини

Мінінформполітики пропонує визнати 26 лютого Днем спротиву окупації Криму


Крим, Сімферополь, лютий 2014 рок
Крим, Сімферополь, лютий 2014 рок

У Міністерстві інформаційної політики України ініціюють визнання 26 лютого Днем спротиву російській окупації півострова, повідомила радник міністра інформполітики Еміне Джеппар Крим.Реалії.

За її словами, цей день відобразить події на півострові, що передували російській анексії Криму. Зокрема, йдеться про багатотисячний мітинг під стінами кримського парламенту, коли активісти намагалися не допустити голосування про призначення незаконного «референдуму», що спричинило анексію півострова.

«На сьогоднішній день сформувався міф про те, що кримчани просто здали Крим і ніяким чином не чинили спротив російській окупації. Ми б хотіли розвінчати цей міф тим, щоб 26 лютого ввести в інформаційне поле України як День спротиву. Оскільки цей день у нас був, і ми повинні про нього говорити», – зазначила вона.

Мітинг біля кримського парламенту 26 лютого минулого року дозволив відстрочити, але не запобігти голосуванню кримських парламентаріїв про призначення так званого «референдуму».

Згодом російська прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом масових заворушень 26 лютого і почала притягувати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. За так званою «справою 26 лютого» проходить низка кримськотатарських активістів.

Датою початку російської окупації Криму Верховна Рада України визначила 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG