Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 23:22

Путін: Росія готова до покращення відносин з Грузією


Руйнування після російського бомбардування у грузинському місті Ґорі, 9 серпня 2008 року

Президент Росії Володимир Путін заявляє, що Москва готова до покращення відносин з Грузією та до скасування візового режиму між двома країнами. Він зазначає, що Росія не була ініціатором розриву і погіршення відносин з Тбілісі.

«Вина за розвал Грузії лежить на колишньому авантюристичному керівництву цієї країни. Росія бачить позитивні сигнали від нинішнього керівництва Грузії та приймає їх», – заявив Путін у четвер, 17 грудня, на щорічній прес-конференції у Москві.

У ніч з 7 на 8 серпня 2008 року російські військові увійшли до Грузії після спроби Тбілісі відновити контроль над самопроголошеними республіками Південна Осетія й Абхазія. У результаті 5-денної війни Росія визнала незалежність двох грузинських регіонів – Абхазії і Південної Осетії і ввела додаткові війська й озброєння на свої військові бази на цих територіях. Усі держави світу – за винятком Росії, Венесуели, Нікарагуа і Науру – визнають ці регіони територією Грузії, окупованої Росією.

За офіційними даними грузинської влади, в результаті подій 2008-го загинули понад 400 людей, понад дві тисячі були поранені.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG