Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 19:34

Гройсман передав закон про держслужбу на підпис Порошенкові


Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України

Голова Верховної ради України Володимир Гройсман повідомив про підписання ухваленого парламентом закону про державну службу і передачу його до Адміністрації президента України.

«Реформа державної служби разом з децентралізацію, разом з реформою Верховної Ради, разом з впровадженням електронного врядування – все це елементи побудови ефективної системи управління в державі. Наші сьогоднішні проблеми – це наслідок того, що ми досі маємо пострадянську систему управління. Без зміни цієї системи не буде успішної європейської України», – відзначив голова парламенту у Facebook.

Депутати Верховної Ради 10 грудня проголосували за нову редакцію закону про державну службу. Закон передбачає скорочення кількості державних службовців в Україні приблизно на 30%, усі вони обиратимуться на конкурсній основі.

Згідно з документом, залишиться лише три категорії держслужбовців. Чиновники категорії «А» повинні бути безпартійними, прописано у законопроекті, а належні до категорій «Б» і «В» не мають права обіймати керівні посади у політичних партіях. Крім того, чиновників категорії «А» призначатимуть на 5 років. Перебування на посаді – не довше двох термінів.

Запровадять також посаду державного секретаря, якого обиратимуть на конкурсі. Він керуватиме апаратом міністерства (забезпечуватиме виконання завдань міністра). Зараз цю функцію виконує політична фігура – заступник міністра-керівник апарату.

Ухвалення нового закону України «Про державну службу» є однією із найважливіших позицій коаліційної угоди, програми діяльності уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні, зокрема, включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського союзу у розмірі понад 20 мільярдів гривень.

Новий закон про держслужбу набуде чинності 1 травня 2016 року. Перед цим його чекає ще техніко-юридичне доопрацювання.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG