Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман передав закон про держслужбу на підпис Порошенкові


Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України

Голова Верховної ради України Володимир Гройсман повідомив про підписання ухваленого парламентом закону про державну службу і передачу його до Адміністрації президента України.

«Реформа державної служби разом з децентралізацію, разом з реформою Верховної Ради, разом з впровадженням електронного врядування – все це елементи побудови ефективної системи управління в державі. Наші сьогоднішні проблеми – це наслідок того, що ми досі маємо пострадянську систему управління. Без зміни цієї системи не буде успішної європейської України», – відзначив голова парламенту у Facebook.

Депутати Верховної Ради 10 грудня проголосували за нову редакцію закону про державну службу. Закон передбачає скорочення кількості державних службовців в Україні приблизно на 30%, усі вони обиратимуться на конкурсній основі.

Згідно з документом, залишиться лише три категорії держслужбовців. Чиновники категорії «А» повинні бути безпартійними, прописано у законопроекті, а належні до категорій «Б» і «В» не мають права обіймати керівні посади у політичних партіях. Крім того, чиновників категорії «А» призначатимуть на 5 років. Перебування на посаді – не довше двох термінів.

Запровадять також посаду державного секретаря, якого обиратимуть на конкурсі. Він керуватиме апаратом міністерства (забезпечуватиме виконання завдань міністра). Зараз цю функцію виконує політична фігура – заступник міністра-керівник апарату.

Ухвалення нового закону України «Про державну службу» є однією із найважливіших позицій коаліційної угоди, програми діяльності уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні, зокрема, включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського союзу у розмірі понад 20 мільярдів гривень.

Новий закон про держслужбу набуде чинності 1 травня 2016 року. Перед цим його чекає ще техніко-юридичне доопрацювання.

XS
SM
MD
LG