Доступність посилання

ТОП новини

Москва має використати свій вплив на Донецьк і Луганськ щодо виконання Мінських угод – Керрі


Державний секретар США Джон Керрі (л) під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, 15 грудня 2015 року
Державний секретар США Джон Керрі (л) під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, 15 грудня 2015 року

США знову закликали Росію вплинути на Донецьк і Луганськ з метою виконання Мінських угод. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі в ефірі російської телепрограми «Вести в субботу с Сергеем Брилевым».

«Росії треба чинити свій значний вплив на сепаратистів і переконатися, що вони живуть згідно з Мінськими угодами», – сказав Керрі.

Він додав, що наразі не можна говорити про повне виконання мінських домовленостей.

«Ми досі не бачимо можливості для членів місії ОБСЄ повною мірою зайти на їхню (контрольовану бойовиками – ред.) територію та виконувати свою роботу. Ми досі не бачимо повернення заручників. Ми досі не можемо констатувати, що важка артилерія відведена в ті певні пункти, де вона має бути», – сказав Джон Керрі.

За його словами, для досягнення миру на Донбасі необхідна політична воля і узгодження позицій сторін у тому, хто і що має для цього зробити.

«Я переконаний, що президент Путін хоче спробувати врегулювати українське питання, і я вірю, що Порошенко теж цього хоче. На мій погляд, необхідно ухвалити короткий список дій, який конкретно визначив би: хто і що повинен зробити. А потім піти і зробити це», – додав держсекретар США.

Цього тижня, 15 грудня, держсекретар США Джон Керрі перебував з візитом у Москві, за наслідками якого заявив, що провів «добру дискусію» щодо України із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і президентом Володимиром Путіним. Він нагадав позицію Вашингтона: що швидше будуть виконані мінські домовленості про врегулювання на Донбасі, то скоріше будуть зняті санкції США і ЄС щодо Росії.

XS
SM
MD
LG