Доступність посилання

ТОП новини

Російський прем’єр Медведєв підписав постанову про санкції проти України


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про застосування щодо України контрсанкцій з 1 січня 2016 року.

«З 1 січня 2016 року щодо України будуть поширені відповідні економічні заходи у зв’язку з її приєднанням до антиросійських санкцій Євросоюзу і США», – сказав Медведєв.

«Оскільки Україна ухвалила рішення про імплементацію, ніяких особливих угод з Україною щодо того, як все це буде поєднуватися з російською економікою і нашими двосторонніми зв’язками, не досягнуто, з 1 січня ці заходи будуть поширені і щодо України. Я маю на увазі так звані відповідні економічні заходи або контрсанкціі, як їх ще іноді називають», – додав він.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що з 1 січня економічні відносини між Росією і Україною погіршаться. За його словами, це пов’язано з рішенням, що з 1 січня Москва не працюватиме з Україною як членом вільної торгівлі СНД. Водночас Путін наголосив, що санкцій проти України не запроваджуватимуть. Він запевнив, що Україна не може бути поставлена в умови гірші, ніж будь-які інші російські партнери, але жодними пільгами й преференціями Україна в торгівлі з Росією з 1 січня 2016 року користуватися не буде.

16 грудня Путін підписав указ про припинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) стосовно України.

Росія раніше повідомляла про намір з 1 січня 2016 року односторонньо скасувати преференційний режим для України в зоні вільної торгівлі в межах СНД у відповідь на початок функціонування з цього дня зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Із цього приводу тривав тристоронній діалог.

XS
SM
MD
LG