Доступність посилання

ТОП новини

Улюкаєв: консультації щодо угоди про ЗВТ України і ЄС завершилися безрезультатно


Олексій Улюкаєв
Олексій Улюкаєв

Консультації Росії з Україною і Європейським союзом щодо угоди про зону вільної торгівлі між Києвом і ЄЄ завершилися безрезультатно, заявив після завершення зустрічі в Брюсселі глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв.

За його словами, сторони не досягли компромісу.

Інші учасники переговорів наразі результати зустрічі не коментували.

Сьогодні у Брюсселі в Європейській комісії відбувся останній раунд у цьому році тристоронніх консультацій навколо зони вільної торгівлі. Українську сторону представляв міністр закордонних справ Павло Клімкін, Росію – міністра економічного розвитку Олексій Улюкаєв, ЄС – єврокомісар з питань торгівлі Сесилія Мальмстрем. Перед початком зустрічі Клімкін зазначив, що позиція Росії на цих консультаціях є помилковою, підхід та поведінка Москви мають виключно політичний характер.

Минулого тижня президент Єврокомісії Жан-Клод-Юнкер заявив, що сьогоднішні торговельні консультації будуть «останнім шансом» для врегулювання суперечностей.

Раніше Росія заявляла про намір з 1 січня 2016 року односторонньо скасувати преференційний режим для України в зоні вільної торгівлі в межах СНД у відповідь на початок функціонування з цього дня зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Із цього приводу тривав тристоронній діалог.

Водночас президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв, що Україна не реагуватиме на шантаж Росії щодо вступу в силу угоди про зону вільної торгівлі з ЄС 1 січня 2016 року.

Сьогодні прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про застосування щодо України контрсанкцій з 1 січня 2016 року.

16 грудня російський президент Володимир Путін підписав указ про припинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) стосовно України.У Москві зазначають, що жодними пільгами і преференціями Україна в торгівлі з Росією з 1 січня 2016 року користуватися не буде.

XS
SM
MD
LG