Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 05:53

Рада затвердила план модернізації Бортницької станції аерації


(©Shutterstock)

Депутати Верховної ради України підтримали у другому читанні і в цілому два законопроекти, що передбачають модернізацію Бортницької станції аерації біля Києва. За такі рішення віддали свої голоси 266 і 272 парламентарів відповідно за необхідних 226.

«Тимчасово, на період реалізації проекту модернізації надаватимуть пільги в оподаткуванні податком на прибуток та податком на додану вартість японському суб’єкту з реалізації проекту, який безпосередньо здійснюватиме реконструкцію споруди і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів», – зачитала інформацію про законопроекти голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Раніше Верховна Рада підтримала законопроект про ратифікацію угоди між Україною і Японією щодо надання кредиту для модернізації Бортницької станції очищення стічних вод в рамках реалізації проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації».

Кредитний договір про надання Україні 108 мільярдів єн (понад 900 мільйонів доларів) для реконструкції Бортницької станції аерації поблизу Києва Міністерство фінансів України і Японське агентство міжнародного співробітництва підписали 6 червня. Кредит надають на 40 років із процентною ставкою 0,1% річних на перших 10 років.

За даними Кабміну, кредитна угода для модернізації Бортницької станції аерації є лише частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму 1,5 мільярда доларів.

Бортницька станція аерації була споруджена у 1960–90-х роках і очищає всі стічні води Києва. Очищувальні функції станції зменшуються через зношеність і застарілість споруд й обладнання.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG