Доступність посилання

ТОП новини

Підозрюваний у держзраді Ганиш потребує операції на серці – адвокат


Василь Ганиш
Василь Ганиш

Екс-депутат Верховної Ради АРК Василь Ганиш, який перебуває у слідчому ізоляторі у Києві, потребує термінової операції на серці. Про це повідомив Крим.Реалії адвокат підсудного Андрій Руденко.

Він зазначає, що операція є можливою лише у разі зміни запобіжного заходу Ганишу.

«Василю необхідна термінова операція і терапія, йому потрібні процедури. Дуже погано працює серце, і скільки він ще проживе, не зрозуміло... Вихід лише один: розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу. А це клопотання не може бути подане, оскільки засідання суду (призначене на 23 грудня – ред.) не відбулось, причина – суддя пішла у відпустку. Спочатку засідання перенесли на 22 січня, потім перенесли на 14 січня – це чекати три тижні», – каже адвокат.

Руденко стверджує, що надати необхідну допомогу в умовах утримання Василя Ганиша у слідчому ізоляторі неможливо.

Як повідомив прокурор у кримінальному провадженні Вадим Букрій, наразі прокуратура АРК «має намір заперечувати можливість зміни запобіжного заходу, оскільки не володіє медичним висновком із приписами про термінове втручання».

«На нас було покладено рішенням дніпровського суду зобов'язання щодо контролю проведення медичного обстеження Ганиша. Йому провели обстеження, ми це проконтролювали і сповістили про це суд. Після цього, мабуть, адвокат домовився з клінікою Амосова, умовив керівництво слідчого ізолятора, і Ганиша відвозили в Амосова (Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова НАМН України – ред.), де проводили повне медичне обстеження. Керуючись тією інформацією, яка є у нас, підстав для зміни запобіжного заходу немає», – повідомив Букрій.

Василя Ганиша затримали 28 квітня 2015 року при виїзді з Криму. Колишнього депутата взяли під варту, оскільки він перебував у розшуку. Генеральна прокуратура України винесла йому підозру в скоєнні державної зради.

За версією українських слідчих, Ганиш був одним із тих, хто голосував за проведення «референдуму» про статус Криму, і тим самим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України. Також політика звинувачують у тому, що він 11 квітня 2014 року голосував за ухвалення російської конституції Криму на засіданні Державної ради Криму.

Сам екс-депутат заявляє, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, який проголосував проти проведення «референдуму». На його думку, звинувачення у державній зраді є необґрунтованими.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG