Доступність посилання

ТОП новини

З лютого сторони конфлікту на Донбасі не застосовують касетних боєприпасів – HRW


Касетні боєприпаси. Чому вони так небезпечні?
Касетні боєприпаси. Чому вони так небезпечні?

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch (HRW) заявляють, що з часу оголошеного у лютому перемир’я на Донбасі, сторони конфлікту не застосовують касетних боєприпасів.

«І підтримувані Росією сепаратисти і урядові українські війська застосовували касетні боєприпаси на сході Україні, але не після лютневого перемир’я»,– мовиться у заяві HRW, опублікованій 23 грудня.

За інформацією правозахисників, від початку російської авіакомпанії у Сирії, там різко зросло застосування касетних боєприпасів. Також, за інформацією HRW, цей вид озброєння застосовує коаліція під проводом Саудівської Аравії, яка завдає повітряних ударів по шиїтському угрупованні «Аль-Хутті» у Ємені.

У HRW наголошують, що 7 грудня, коли на Генасамблеї ООН розглядалася резолюція щодо підтримки міжнародної заборони на використання касетних боєприпасів, проти неї голосували лише Росія і Зімбабве.

У звіті Human Rights Watch, опублікованому у березні 2015 року йшлося, що на Донбасі урядові війська та сепаратисти винні у застосуванні касетних бомб, від чого у січні-лютому цього року загинули щонайменше 13 цивільних.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули понад 9 тисяч людей.

Касетні бомби – авіабомби і артилерійські снаряди, що складаються з виштовхуваного заряду і сотень вибухонебезпечних малих бойових елементів. Ці елементи розкидаються великою територією. Не всі з них вибухають під час удару. Вони можуть залишатися у бойовому стані багато років, що несе загрозу цивільним.

XS
SM
MD
LG