Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 22:40

Християни західного обряду відзначають свят-вечір


Напередодні Різдва Христового віряни західного обряду у четвер, 24 грудня, відзначають свят-вечір. У католицьких храмах триватиме всеношна і святкова меса. Головна церемонія традиційно проходить в соборі Святого Петра у Ватикані, службу очолює папа Римський Франциск.

Як повідомляє Радіо Ватикану, нічна різдвяна меса розпочнеться о 21:20 у четвер, а завтра о 11:50 папа Франциск на головній ватиканській площі оголосить своє традиційне різдвяне звернення «Урбі ет орбі» («Місту і світу»).

«Бог у любові разом з нами. Він стає малим, щоб допомогти нам любити його у відповідь», – написав у своєму Twitter папа Франциск.

У свят-вечір католики дотримуються посту, що завершується з появою на небі першої зірки. Вважають, що саме тоді можна розпочинати передріздвяну вечерю. За столом одне місце завжди залишають порожнім на згадку про померлих близьких чи тих, що не можуть зустріти свят-вечір разом із сім'єю.

Різдво Христове в Україні відзначають 7 січня. Більшість православних церков світу, які перейшли на так званий новоюліанський календар, що збігається з григоріанським, відзначають Різдво 25 грудня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG