Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 00:26

Звільнений у Росії протоєрей: більшість рішень у РПЦ ухвалюються одноосібно


Всеволод Чаплін

Звільнений у Росії з посади голови синодального відділу по взаємодії церкви і суспільства Московського патріархату Всеволод Чаплін основною причиною відставки називає те, що «він мав сміливість сперечатися з патріархом».

В інтерв’ю Радіо Свобода 25 грудня Чаплін сказав, що дискутував з патріархом Кирилом щодо низки питань, включаючи відносини церкви і держави та питання церковного управління. За словами протоєрея, зараз у російській церкві багато рішень ухвалюються лише одноосібно, без консультацій.

«Система церковних установ потребує оптимізації, але, відверто кажучи, у церкві є чимало набагато менш ефективних структур, ніж той відділ, який я очолював», – зазначив Чаплін, додавши, що його відділ був достатньо ефективним.

За словами Всеволода Чапліна, з усіма обов’язками справлятися було важко, і він обговорював з патріархом своє подальше перебування на посаді, наголосивши у розмові, що не прагне втриматися на ній.

Всеволода Чапліна відправили у відставку 24 грудня. У Російській православній церкві його звільнення пояснили об’єднанням відділу, який він очолював, з інформаційним відділом. Керівником нової структури призначили нинішнього голову синодального інформаційного відділу Володимир Легойду.

На посаді голови відділу зі зв’язків з громадськістю Чаплін отримав популярність численними резонансними заявами. Зокрема, він виступав проти наукового світогляду, говорив про русофобію російської інтелігенції, позитивно оцінював історичну роль Йосипа Сталіна.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG