Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 12:27
Новини | Політика

Порошенко підписав закон про скасування додаткового імпортного збору


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який з 1 січня 2016 року скасовує додатковий імпортний збір у розмірі 5-10%, що був введений у лютому 2015 року.

«Реалізація закону дасть змогу забезпечити виконання умов Меморандуму про економічну та фінансову політику України між Україною та Міжнародним валютним фондом і Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським союзом як кредитором від 22 травня 2015 року», – повідомили 26 грудня в Адміністрації президента України.

Цей закон набирає чинності з 1 січня 2016 року. Верховна Рада ухвалила його 24 грудня.

Додатковий імпортний збір діяв з кінця лютого 2015 року після розпорядження Кабміну про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями про введення тимчасових заходів зі стабілізації платіжного балансу.

Додатковий імпортний збір становить 5% для непродовольчих товарів і 10% – для продуктів. Необхідність його впровадження в уряді пояснили загрозливою ситуацією з платіжним балансом. Низка країн, у першу чергу Росія, намагалися оскаржити правомірність введення цього збору через СОТ, проте їм це не вдалося. За домовленостями з ЄС, цей збір повинен припинити дію до кінця нинішнього року.

За даними Мінфіну, за півроку, завдяки ввізному миту, до державного бюджету надійшло 12,5 мільярда гривень.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG