Доступність посилання

ТОП новини

Уряд оголосив повторний конкурс на посади 2 членів антикорупційного агентства


©Shutterstock
©Shutterstock

Кабінет Міністрів оголосив повторний конкурс на посади 2 членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це йдеться у розпорядженні №1379 від 25 грудня.

Відповідно до розпорядження, документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів можуть бути подані з 4 по 18 січня 2016 року.

Кандидати повинні бути громадянами України, досягти 35-річного віку, мати вищу освіту, володіти державною мовою, бути здатними за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров’я виконувати службові обов’язки члена Нацагентства.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року.

11 грудня уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства».

Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу тощо.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агенства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG