Доступність посилання

ТОП новини

З Ірану до Росії вийшов корабель з низькозбагаченим ураном


Зразок збагаченого урану (ілюстраційне фото)
Зразок збагаченого урану (ілюстраційне фото)

У Вашингтоні заявляють, що корабель з понад 11 тисячами кілограмів низькозбагаченого урану 28 грудня вийшов з Ірану до Росії. Це стало найбільш значущим кроком Тегерана на шляху до виконання угоди, укладеної з шістьма світовими країнами-лідерами.

«Вантаж включає залишки всіх ядерних матеріалів, збагачених до 20%, які вже не були у вигляді готових тепловиділяючих пластин для дослідницького реактора Ірану», – заявив держсекретар США Джон Керрі.

Він назвав це «важливим кроком».

Згідно з ядерною угодою, досягнутою між Іраном та шістьма світовими країнами-лідерами, Тегеран має вивести всі запаси низькозбагаченого уразу. (За оцінками фахівців, йдеться про кількість від 300 кілограмів до 9 тонн).

Низькозбагачений уран підходить для виробництва електроенергії, але не може проходити подальшу обробку для використання у ядерній зброї.

Домовленості також передбачають, що Іран має різко скоротити кількість центрифуг, які використовуються для збагачення урану, і що ця країна має переконструювати реактор, скоротивши обсяг виходу плутонію.

В обмін на це, а також інші обмеження, що не дозволять створити Ірану ядерну зброю, мають бути зняті більшість санкцій, запроваджені проти Тегерана через його ядерну програму.

Іран заявляє, що не мав планів щодо створення ядерної зброї.

XS
SM
MD
LG