Доступність посилання

ТОП новини

Попередні дані поліції: опора ЛЕП «Каховська – Титан» пошкоджена вибухом


Архівне фото
Архівне фото

Головне управління Національної поліції України в Херсонській області повідомляє, що, за попередніми висновками вибухотехнічної служби, бетонна опора лінії електропередач «Каховська – Титан», якою електроенергія постачається в Крим, пошкоджена вибухом.

За даними поліції, порушена справа за статтею «умисне пошкодження об’єктів електроенергетики». За вчинення такого кримінального правопорушення передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Це не перший випадок пошкодження опор ЛЕП в Херсонській області. В результаті підриву опор лінії електропередач в листопаді Крим був повністю знеструмлений. Правоохоронці тоді теж відкрили кримінальні справи, винних досі не знайшли.

Раніше сьогодні у прес-службі підприємства «Укренерго» повідомили, що в Херсонській області впала електроопора ЛЕП «Каховська – Титан», за допомогою якої анексований Росією Крим отримує електрику. За повідомленням, падіння опори виявили 30 грудня о 23:35.

Ввечері 30 грудня в Криму повідомили про припинення постачання електроенергії на півострів високовольтною лінією «Каховська – Титан» із материкової частини України. Без електропостачання залишилися кілька районів півострова, а також міста Євпаторія і Саки. У Криму і Севастополі через проблеми з електропостачанням обмежили подачу електрики споживачам і припинили рух тролейбусів.

В «Укренерго» повідомили, що ввечері 30 грудня ЛЕП «Каховська – Титан» була вимкнена через спрацювання системи релейного захисту. Спроби увімкнути її були безуспішними.

22 листопада через підрив електроопор у Херсонській області анексований Росією Крим був знеструмлений. З часом було відновлено постачання електрики з материкової частини України однією з чотирьох ліній, «Каховська – Титан». Зараз Крим забезпечується електрикою і за рахунок привезених генераторних установок та через енергоміст із Росії, але, як і раніше, на території Криму виникають аварії в енергомережах.

XS
SM
MD
LG