Доступність посилання

ТОП новини

Президент підписав закон про державну службу


 Президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)
Президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко 31 грудня підписав закон про державну службу, який дає старт реформі системи державного управління. Про це повідомляє офіційний сайт голови держави.

«Ця реформа має забезпечити нову якість державної служби відповідно до кращої європейської практики, встановити правові та організаційні засади цієї служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави й суспільства. При цьому громадянам України гарантується право рівного доступу до державної служби», – відзначив Порошенко під час підписання закону.

Закон передбачає, що вступ на усі посади державної служби відбуватиметься лише за конкурсом, виключаються будь-які корупційні механізми при вступі та проходженні державної служби, державна служба стане деполітизованою.

Закон встановлює прозору модель оплати праці, розроблену з урахуванням кращого європейського досвіду, запроваджує оцінювання результатів роботи державних службовців, підвищення кваліфікаційні вимоги.

Депутати Верховної Ради 10 грудня проголосували за нову редакцію закону про державну службу. Закон передбачає скорочення кількості державних службовців в Україні приблизно на 30%, усі вони обиратимуться на конкурсній основі.

Ухвалення нового закону України «Про державну службу» є однією із найважливіших позицій коаліційної угоди, програми діяльності уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні, зокрема, включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського союзу у розмірі понад 20 мільярдів гривень.

Новий закон про держслужбу набуде чинності 1 травня 2016 року. Перед цим його чекає ще техніко-юридичне доопрацювання.

XS
SM
MD
LG