Доступність посилання

ТОП новини

Ірак пропонує «посередництво» для усунення напруженості між Іраном і Саудівською Аравією


Ібрагім аль-Джаафарі
Ібрагім аль-Джаафарі

Міністр закордонних справ Іраку заявив, що його країна виступить посередником у вирішенні дипломатичної кризи між Іраном і Саудівською Аравією.

Про це заявив Ібрагім аль-Джаафарі, виступаючи на спільній прес-конференції з іранським колегою Могаммадом Джавадом Заріфом у Тегерані 6 січня.

Заріф сказав, що Саудівська Аравія розпалює напруженість в регіоні, а Тегеран намагається її зменшити.

«Створення напруженості є ознакою не сили, а слабкості», – сказав Заріф.

Тегеран рішуче засудив страту в Саудівській Аравії шиїтського проповідника Німра ан-Німра, звинуваченого там у тероризмі, але також і штурм саудівських дипломатичних місій в Ірані минулих вихідних. Ці напади спонукали Саудівську Аравію до припинення дипломатичних відносин з Іраном.

Крім того, 6 січня заступник міністра закордонних справ Ірану сказав, що дипломатичний скандал вплине на сирійські мирні переговори.

Він звинуватив Саудівську Аравію в ухваленні «неправильного рішення», але сказав, що «Тегеран залишається прихильником запланованих мирних переговорів у Відні та Нью-Йорку».

Переважно сунітська Саудівська Аравія і шиїтський Іран є основними суперниками на Близькому Сході та підтримують протилежні сторони в конфліктах у Сирії та Ємені.

В Іраку більшість населення і більшість у владі становлять шиїти, але є й велика сунітська меншина.

XS
SM
MD
LG