Доступність посилання

ТОП новини

Компанія Coca-Cola офіційно вибачилася за мапи з «російським Кримом» (документ)


Мапа Росії не тільки з українським Кримом, а й із норвезьким Свальбардом, яка була на російській сторінці компанії Coca-Cola в соцмережі «ВКонтакте»
Мапа Росії не тільки з українським Кримом, а й із норвезьким Свальбардом, яка була на російській сторінці компанії Coca-Cola в соцмережі «ВКонтакте»

Компанія Coca-Cola вибачилася за оприлюднені в Росії мапи цієї країни з окупованим українським Кримом, повідомило посольство України у США.

Як мовиться в повідомленні, в перебігу зустрічі в посольстві з керівником вашингтонського офісу компанії Кейт Ірвін вона принесла офіційні вибачення за непорозуміння, яке виникло у зв’язку з публікацією російським представництвом компанії мапи Росії з незаконно окупованим Кримом.

Кейт Ірвін (вона обіймає в компанії Coca-Cola посаду директора з дипломатичних відносин – Ред.) передала листа від старшого віце-президента компанії Клайда Таґґла на ім’я посла України у США Валерія Чалого з вибаченням за цю публікацію. Як заявили в компанії, зміст цієї публікації підготувало незалежне агентство без відома компанії Coca-Cola та погодження з нею. Але, мовиться в листі, компанія бере на себе повну відповідальність за це. У листі також наголошено, що компанія негайно усунула цю публікацію, як тільки отримала інформацію про становище, що склалося.

Кейт Ірвін додала, що компанія Coca-Cola, яка є одним із великих платників податків в Україні, націлена продовжувати активну роботу на українському ринку, який є дуже важливим для компанії, та бути дієвим партнером у реалізації низки соціальних проектів в Україні.

Як повідомили Радіо Свобода в посольстві України у США, там також порушували питання про публікацію мапи Росії з нібито належним їй українським Кримом і перед американською компанією PepsiCo, на сайті якої теж були матеріали з такими мапами. Ця компанія на запит посольства не відповіла, але помилкові мапи зі свого сайту зняла.

У вівторок, 5 січня, російське представництво компанії Coca-Cola розмістило в російській соцмережі «ВКонтакте» мапу Росії, на якій під виглядом частини території цієї країни був зображений тимчасово окупований український Крим. При цьому тоді російське представництво компанії Coca-Cola вибачилося за те, що в попередній версії цієї мапи були неточності.

В тій первісній версії не були позначені Калінінградська область, острів Врангеля в Чукотському морі, а також Курильські острови, частина яких є предметом територіальної суперечки з Японією. На оновленій мапі додали не тільки їх, а й території, які Росії не належать: окупований український Крим, а також норвезький архіпелаг Свальбард, відомий у Росії як Шпіцберген – Росія видобуває там копалини за міжнародною угодою.

Перша версія мапи Росії, без Калінінградщини, Курил і острова Врангеля
Перша версія мапи Росії, без Калінінградщини, Курил і острова Врангеля

Після того, як навколо цього спалахнув скандал із закликами до українців бойкотувати продукцію компанії Coca-Cola, вона зняла мапи Росії з соцмережі взагалі. За повідомленнями, українське представництво компанії і її центральний офіс у США вже вибачалися за ці публікації.

Тим часом на мапах України, які публікує українське відділення компанії Coca-Cola в соцмережі «ВКонтакте», Крим зображений, але тільки наполовину.

XS
SM
MD
LG