Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 07:09

Депутат подав заяву в прокуратуру на Coca-Cola і Pepsi через мапи з «російським Кримом»


Мапа Росії з українським Кримом, яка була на російській сторінці компанії Coca-Cola в соцмережі «ВКонтакте»

Народний депутат України Георгій Логвинський подав заяву до прокуратури Криму, яка працює на території материкової України, з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо посадових осіб компаній Сoca-Cola і Pepsi, які опублікували карту Росії з окупованим Кримом. Про це депутат написав на своїй сторінці в Facebook.

«Карти Російської Федерації, до складу яких входить українська територія, і офіційні вибачення перед країною – агресором – всі ці дії, розцінюються як співучасть у злочині, як порушення національного та міжнародного законодавства, і за них компанії повинні понести відповідальність і заплатити велику ціну», – вважає Логвинський.

Депутат заявив, що правоохоронні органи повинні знайти винних, встановити склад злочину.

Уранці 5 січня російське представництво компанії Coca-Cola вибачилося за публікацію карти Росії, на якій були відсутні деякі частини цієї країни, зокрема Калінінградська область і Курильські острови, але також не було і анексованого Криму.

Це викликало хвилю обурення серед українських користувачів соцмереж, багато з яких закликали бойкотувати продукцію компанії Coca-Cola. Після того, як навколо цього розгорівся скандал, Coca-Cola взагалі зняла цю карту зі своєї сторінки в російській соцмережі «ВКонтакте», де вона була поширена.

Через це вже російські користувачі соцмереж, що підтримують анексію Криму, стали висловлювати обурення тим, що компанія прислухалася до позиції української сторони, і деякі стали закликати бойкотувати продукцію компанії в Росії.

У той же день українське представництво компанії Coca-Cola вибачилося за «непорозуміння» через публікацію карти Росії, на якій Крим був зображений як частина території цієї країни.

7 січня головний офіс компанії Coca-Cola офіційно вибачився перед Україною.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG