Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:05

У Франції тривають жалобні заходи за жертвами минулорічних терактів у Парижі 


Президент Франції Франсуа Олланд виступає перед антитерористичними силами безпеки, Париж, 7 січня 2016 року

У неділю, 10 січня, у Парижі за участю президента Франції Франсуа Олланда проходять жалобні заходи за жертвами терактів на початку минулого року в редакції сатиричного журналу Charlie Hebdo та загиблими через атаки у французькій столиці наприкінці 2015 року.

Сьогодні в Парижі Олланд відкриє меморіальну дошку за жертвами на символічному 10-метровому дереві, спеціально висадженому на площі Республіки.

Церемонія є частиною заходів, що проходять у ці вихідні у Франції до річниці терористичних атак на кошерний магазин в Парижі, офіси сатиричного журналу Charlie Hebdo, а також для вшанування жертв листопадових терактів, скоєних бойовиками угруповання «Ісламська держава».

Більше тисячі людей, здебільшого родичів убитих та поранених, запросили на акцію 10 січня.

Також по всій Франції у вихідні будуть відкриті усі мечеті, задля, як сподіваються мусульманські лідери Франції, придушення антимусульманських настроїв і демонстрації відмінностей між екстремістськими бойовиками і помірним ісламом.

Атаки 2015 року в Парижі почалися 7 січня, коли озброєні нападники вбили 12 людей в офісі сатиричного журналу Charlie Hebdo. За два дні після цього теракту озброєний бойовик угруповання «Ісламська держава» захопив заручників у магазині кошерних продуктів на сході Парижа, тоді загинуло 4 людей. 13 листопада в результаті серії вибухів і нападів ісламістів у Парижі загинуло 130 людей.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG