Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 06:46

Прокуратура АРК розслідує виселення «Ліги кримськотатарських жінок» з офісу у Криму


Прокуратура Криму при Генпрокуратурі України порушила кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності на півострові громадської організації «Ліга кримськотатарських жінок», головою якої є Сафінар Джемілєва, дружина народного депутата України, уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Про це у понеділок, 11 січня, повідомила прес-служба відомства.

«Вищевказана організація упродовж 20 років надавала допомогу сиротам, людям похилого віку, проводила численні благодійні заходи. Однак незаконно створені на тимчасово анексованій території півострова Крим органи грубо порушують чинне законодавство України і здійснюють незаконні дії з видворення громадської організації з їхнього офісу, який упродовж тривалого часу перебував у приміщенні бібліотеки імені Гаспринського у центрі Сімферополя, з метою перешкоджання їхній активній суспільно важливій діяльності», – мовиться у повідомленні.

Головне управління Національної поліції у Криму та Севастополі 26 грудня 2015 року порушило кримінальне провадження за ознаками складу кримінального злочину, передбаченого ст. 170 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності громадських організацій).

Відповідно до ч.2 ст.12 закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян і правовий режим на тимчасово окупованій території України» матеріали вищевказаного кримінального провадження направили до Генеральну прокуратуру України для визначення підслідності.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Recommended

XS
SM
MD
LG