Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» скасував низку тендерів для будівництва газопроводу «Північний потік-2»


Мапа газопроводу «Північний потік»
Мапа газопроводу «Північний потік»

Російська компанія «Газпром» скасувала низку тендерів на будівництво понад 400 кілометрів магістрального газопроводу, необхідного для запланованого проекту «Північний потік-2». Це випливає з документів, опублікованих на сайті державних закупівель Росії.

Один з тендерів, який стосується будівництва ділянки магістрального газопроводу «Ухта-Торжок-2» був скасований «Газпромом» 30 грудня минулого року. Ще кілька тендерів російська компанія скасувала 11 січня.

Довжина трубопроводу «Ухта-Торжок-2» мала становити 970 кілометрів. Цей газогін дозволив би подавати більшу кількість російського газу у систему трубопроводу «Північний потік».

Вартість скасованих тендерів становить близько 170 мільйонів доларів.

Про причина скасування не повідомляється.

У листопаді 2015 року джерело, що постачає труби «Газпрому», повідомило агенції Reuters, що трубопровідний консорціум відклав оголошення результатів тендеру на постачання труб через зміни у структурі акціонерів консорціуму.

18 грудня минулого року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що пропозиція проекту газопроводу «Північний потік-2» не відповідає нормам ЄС щодо диверсифікації джерел постачання і може підірвати роль України як газового транзитера.

Як президент Європейської ради, Туск не має останнього слова щодо того, чи буде проект «Північного потоку-2» погоджений Євросоюзом. Головну роль у цьому питанні відіграє Європейська комісія.

Цей проект підтримує Берлін, оскільки він може подвоїти потужності газопроводу «Північний потік», яким постачається газ до Німеччини.

У липні цього року російська компанія «Газпром», а також компанії E.On, Shell і OMV домовилися про розширення потужностей газопроводу «Північний потік» шляхом добудови третьої та четвертої гілок цього газогону.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що проект будівництва газопроводу по дну Балтійського моря «Північний потік-2» не потребує погодження Єврокомісії.

Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубів має пройти від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічних зон Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.

Будівництво газопроводу «Північний потік», від Росії до Німеччини, розпочалося у 2010 році. Перша гілка його вже збудована.

Цього року у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має здійснити перевірку, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів.

XS
SM
MD
LG