Доступність посилання

ТОП новини

Комерційний директор Metro Ukraine: товари з Росії в наших супермаркетах – це лише 3% продажу


©Shutterstock
©Shutterstock

Ембарго російських продовольчих товарів здійснить мінімальний вплив на споживачів, оскільки попит на ці товари падав останні два роки і це вплинуло на асортимент товарів в супермаркетах «Метро». Про це в коментарі Радіо Свобода повідомив комерційний директор «METRO Cash & Carry Ukraine Ltd.» Адріан Арічу.

«Вплив рішення українського уряду про заборону російських продуктів буде мінімальним з огляду на загальний оборот товарів. Сьогодні продаж російських товарів в магазинах мережі Metro Ukraine складає менше 3%. Цей показник дуже впав у порівнянні з 2014 роком, у тому числі через диверсифікацію джерел постачання товарів. Більшість продовольчих і пов’язаних з ними товарів тепер постачається не з Росії, а з Європи або виробляється в Україні. Проте в деяких випадках це вплинуло на споживчі ціни на цю продукцію», – повідомив топ-менеджер.

Він також наголосив, що попит на російські бренди серед їхніх клієнтів значно впав і це не могло не вплинутина асортимент.

«Більшість товарів з цих 3% замінять аналогічними найменуваннями. Рідше рішення уряду призведе до тимчасової відсутності товарів, поки не з’являться нові можливості для постачання продуктів. Наприклад, це станеться із кетчупом Heinz», – заявив Арічу.

Із 10 січня 2016 року Україна заборонила ввезення на свою територію товарів, що походять з Російської Федерації.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська уточнила перелік товарів, ввезення яких обмежується, зокрема, харчові продукти: молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, а також певна промислова продукція та засоби гігієни, такі як шампуні, гелі для душу, мила, а також залізничне обладнання: локомотиви, потяги, вагони й стрілкові перегони.

Микольська наголосила, що ембарго запроваджується «в об’ємі дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила Росія».

Із 1 січня 2016 року Росія зупинила щодо України дію договору про зону вільної торгівлі СНД, що означає, що на імпортовану українську продукцію Росія застосовуватиме ввізні мита. Цей крок Кремля став реакцією на набрання чинності умовами зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства. Ця заборона накладена у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

XS
SM
MD
LG