Доступність посилання

ТОП новини

«Державна рада» окупованого Криму звинувачує Україну в «геноциді»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

«Парламент» окупованого Криму, так звана «Державна рада», ухвалила заяву, в якій звинувачує Україну в «геноциді щодо Криму», вказуючи на громадянську акцію з блокади півострова, яка триває з вересня 2015 року. Про це повідомляє проект Радіо Свобода «Крим. Реалії».

«Депутати» нагадують також про припинення постачання електрики з материкової частини України, що, на думку авторів заяви, створило «особливу загрозу для закладів охорони здоров’я» і пацієнтів.

«Державна рада Республіки Крим, нагадуючи, що геноцид є найтяжчим злочином, що порушує норми міжнародного права... звертається до Міністерства закордонних справ Російської Федерації з проханням надати в установленому порядку політичне, дипломатичне і інформаційне сприяння щодо звернення до Генеральної асамблеї та Ради безпеки ООН, Міжпарламентської асамблею держав-учасниць СНД, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Парламентської асамблеї Ради Європи», – йдеться в заяві.

Влада України ще ніяк не коментувала цю заяву. Реакції російських органів, до яких також звернена заяву, теж немає.

20 вересня 2015 року розпочалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар. Організатори акції вимагають звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодного в’їзду міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Після пошкодження електроопор на Херсонщині та припинення поставок електроенергії до Криму учасники акції заявили про енергоблокаду. На початку грудня електропостачання Криму відновили по одній з чотирьох ЛЕП. 30 грудня 2015 року до Криму знову перестала надходити електроенергія з української енергосистеми через пошкодження опори ЛЕП.

Від 1 січня постачання окупованого півострова електрикою припинилося через відсутність контракту.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму. Росія називає окупацію півострова «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG