Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 16:42

США допомагають у розвитку наступу на угруповання «Ісламська держава»


Міністр оборони США Аштон Картер

Сполучені Штати надають сприяння силам безпеки Іраку та бійцям курдського ополчення «пешмерга» у наступі на друге за кількістю населення місто країни – Мосул, контрольоване нині угрупованням «Ісламська держава». Американські спецпідрозділи, які в грудні 2015 року сприяли іракцям у відновленні контролю над столицею західної провінції Анбар містом Рамаді, допомагають у складанні плану розвитку наступу.

Про це 13 січня заявив міністр оборони США Аштон Картер. За його словами, сили міжнародної коаліції також сприятимуть сирійським повстанцям у спробі витіснити угруповання «Ісламська держава» з міста Ракка, яке бойовики проголосили столицею так званого «халіфату».

Очільник Пентагона додав, що наступного тижня зустрінеться в Парижі з керівниками оборонних відомств країн-учасниць коаліції, що протистоїть радикальним ісламістам. Картер має на увазі колег із Франції, Австралії, Німеччини, Італії, Нідерландів та Великої Британії.

Угруповання «Ісламська держава» захопило значні території в Іраку та Сирії. Бойовикам протистоять як місцеві сили в цих двох країнах, так і міжнародна коаліція під проводом США, серед учасників якої є 60 країн, включно з Україною. Уже понад півроку контрольована «Ісламською державою» територія скорочується.

Recommended

XS
SM
MD
LG