Доступність посилання

ТОП новини

МЕРТ: під ембарго тепер потрапляють овочі, соуси, риба і кондитерські вироби з Росії


©Shutterstock
©Shutterstock

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська заявляє, що до розширеного списку заборонених товарів з Росії включили овочі, соуси, рибу і кондитерські вироби.

«Ми розширюємо продуктову лінійку: з овочів – це соуси і кетчупи, додатково – риба, і з’являються у нас додатково кондитерські вироби», – сказала вона.

За словами Микольської, були виявлені факти постачання заборонених до ввезення товарів під іншими кодами.

Микольська сказала, що повний перелік товарів, які потрапили під ембарго, буде оприлюднено на сайті Кабміну.

Із 10 січня 2016 року Україна заборонила ввезення на свою територію товарів, що походять з Російської Федерації. Серед цих товарів були харчові продукти: молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, а також певна промислова продукція та засоби гігієни, такі як шампуні, гелі для душу, мила, а також залізничне обладнання: локомотиви, потяги, вагони і стрілкові перегони.

Тоді Микольська наголосила, що ембарго запроваджується «в об’ємі дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила Росія».

Із 1 січня 2016 року Росія зупинила щодо України дію договору про зону вільної торгівлі СНД, що означає, що на імпортовану українську продукцію Росія застосовуватиме ввізні мита. Цей крок Кремля став реакцією на набрання чинності умовами зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства. Ця заборона накладена у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

XS
SM
MD
LG