Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 17:12
Новини | Політика

Уряд затвердив перелік пунктів пропуску для здійснення транзиту російських товарів


©Shutterstock

Кабінет міністрів України затвердив перелік пунктів пропуску через державний кордон із Росією та Білоруссю для здійснення транзиту російських товарів, що потрапляють під дзеркальні санкції.

Як йдеться в урядовій постанові №20 від 20 січня 2016 року, на кордоні з Росією транзит здійснюється через пропускні пункти для автомобільного сполучення – Просяне, Танюшівка, Плетинівка, Гоптівка, Велика Писарівка, Юнаківка, Катеринівка, Бачівськ, Грем’яч, Сеньківка, а для залізничного сполучення – Лантратівка, Тополі, Козача Лопань, Зернове.

У постанові зазначається на кордоні з Білоруссю пропуск здійснюється на пунктах: Доманове, Сеньківка, Нові Яриловичі, Славутич, Виступовичі, Городище, Дольськ, Пулемець (для автомобільного сполучення) і Неданчичі, Щорс, Горностаївка, Удрицьк, Заболоття, Виступовичі – для залізничного.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Також із 1 січня Росія запровадила заборону на ввезення з України сільгосппродукції та продовольства. Ця заборона накладена у відповідь на приєднання України до міжнародних санкцій проти Росії. Водночас російський президент Володимир Путін підписав указ про часткове відновлення дії договору про зону вільної торгівлі з Україною в частині мита на експорт природного газу.

Від 1 січня Росія запровадила на термін до 1 липня особливі заходи для транзиту через свою територію вантажів із України, але встановила, що вони стосуються транзиту тільки до Казахстану. Ці заходи запроваджені у зв’язку з одностороннім припиненням Росією чинності режиму вільної торгівлі в межах СНД щодо України. Заходи передбачають, що такий транзит може здійснюватися тільки через територію Білорусі, через єдиний автомобільний контрольний пункт на білорусько-російському кордоні й через єдиний залізничний, а потім через два автомобільні й один залізничний контрольні пункти на російсько-казахстанському кордоні, причому вантажі мають бути запломбовані і перебувати під контролем російської системи супутникової навігації «Ґлонасс».

Із 10 січня 2016 року Україна заборонила ввезення на свою територію товарів, що походять з Російської Федерації. Сьогодні Кабінет міністрів України розширив перелік російських товарів, які потрапляють під дзеркальні санкції.

Як сьогодні заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, Україна не заборонятиме російський транзит через свою територію, оскільки це суперечить принципам міжнародного торговельного законодавства.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG