Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз цього року розширить підтримку України і скасовуватиме візи – Ган


Йоганнес Ган (©Shutterstock)
Йоганнес Ган (©Shutterstock)

У 2016 році Європейський союз збільшить свої зусилля в підтримці України, діятиме більш скоординовано та прозоро. Про це заявив єврокомісар із політики сусідства й переговорів щодо розширення Йоганнес Ган, виступаючи на пленарному засіданні Європарламенту, де у порядну денному була запланована і дискусія щодо асоціації та зон вільної торгівлі з Україною, Грузією та Молдовою.

«Особливо, це стосуватиметься імплементації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. У цьому сенсі ми розширимо нинішні програми підтримки для покращення бізнес-клімату, підтримки малого та середнього бізнесу та допоможемо Україні знайти нові ринки», – сказав він.

Єврокомісар також заявляє, що Єврокомісія готує пропозицію про включення України до списку держав, громадяни яких не потребують віз для подорожей «шенгеном».

У проекті резолюції найчисельнішої політичної групи – Європейської народної партії – до того ж, йдеться про необхідність пришвидшення цього процесу.

Євродепутати у своїх виступах закликали владу України продовжити реформи, зокрема, внести конституційні зміни, спрямовані на забезпечення незалежності системи правосуддя, боротьби з корупцією й реалізації законодавства щодо недопущення дискримінації.

Напередодні Ган заявляв, що пропозиція Єврокомісії про скасування віз українцям може з’явитися вже до кінця березня.

Наприкінці минулого року Європейська комісія заявила, що Україна виконала критерії для лібералізації Європейським союзом візового режиму для громадян України.

Від початку 2016 року між ЄС та Україною запрацювала також поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі.

XS
SM
MD
LG