Доступність посилання

ТОП новини

Петренко: антикорупційне агентство зможе почати роботу наступного місяця


Павло Петренко
Павло Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко переконаний, що Національне агентство з питань запобігання корупції зможе почати роботу наступного місяця.

«Національне антикорупційне агентство, я переконаний, запрацює в найближчий місяць в повноцінному складі», – сказав Петренко під час наради щодо антикорупційних розслідувань під головуванням прем’єра Арсенія Яценюка.

Він нагадав, що на даний час оголошений конкурс на дві вакантні посади членів агентства.

«Ми звертаємося до конкурсної комісії... щоб вона оперативно провела конкурс і закінчила формування Антикорупційного агентства», – сказав він.

Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів можуть бути подані з 4 до 18 січня 2016 року.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року.

11 грудня минулого року уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.
Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG