Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: справа «26 лютого» в Криму є «недбалою фабрикацією»


Події 26 лютого 2014 року, архівне фото
Події 26 лютого 2014 року, архівне фото

Адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов заявляє, що ознайомився з матеріалами справи «26 лютого», за якою у Криму судять Чийгоза і ще кількох кримськотатарських активістів.

«Справа – недбала фабрикація в найкращих традиціях «Басманного правосуддя», – написав Полозов у Facebook, маючи на увазі сумнозвісну практику винесення рішень Басманним судом у Москві, що стала предметом для нової приказки.

Він також наголосив на абсурдності заочного арешту російським судом Сімферополя національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.

26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму відбулися багатотисячні мітинги. Проукраїнські активісти намагалися не допустити голосування про призначення незаконного «референдуму», що спричинив анексію півострова Росією. Прихильникам територіальної цілісності України протистояли активісти партії «Русское единство», керованої на той момент нинішнім «главою» Криму Сергієм Аксьоновим.

Згодом російська прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого і почала притягати учасників до кримінальної відповідальності. У справі «26 лютого» проходить низка кримськотатарських активістів. Один із них – Ахтем Чийгоз, який був затриманий в ході допиту в кримському «управлінні» Слідчого комітету Росії 29 січня 2015 року «за підозрою в організації і участі в масових заворушеннях». Крім Чийгоза, були затримані кримськотатарські активісти Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Ескендер Небієв.

15 січня група обвинувачів на чолі з російським прокурором Криму Наталією Поклонською в суді зачитала обвинувальний висновок щодо шести активістів. Після цього в суді оголосили перерву до 25 січня.

XS
SM
MD
LG