Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 19:55

«Газпром» заперечив звинувачення АМКУ в порушеннях


Російський газовий монополіст «Газпром» заперечив звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту природного газу, про які заявили в Антимонопольному комітеті України.

Як заявила пресова служба компанії, «Газпром» не здійснює ніякої підприємницької діяльності на території України, передаючи свій газ «Нафтогазові України» на східному кордоні України для постачання споживачам у цій державі і для транзиту й потім знову отримуючи транспортований газ на західному її кордоні.

Відтак у «Газпромі» вважають рішення АМКУ «нічим іншим, як спробою вчинити тиск» на російську компанію, і обіцяють «захищати свої права й інтереси всіма можливими з правового погляду методами» – зокрема, зверненням до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма, який у контракті з «Нафтогазом» визначений як орган для вирішення контрактних суперечок.

Раніше у п’ятницю, 22 січня, в Антимонопольному комітеті України наклали на «Газпром» штраф у 85 мільярдів гривень, визнавши компанію винною у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Як заявили в комітеті, розслідування встановило, що «Газпром» обіймає таке монопольне становище і протягом 2009–2015 років постійно порушував умови контракту з «Нафтогазом».

Наприкінці квітня 2015 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звертався до АМКУ з проханням почати розслідування щодо «Газпрому», заявивши, що дії російської компанії на українському ринку завдають шкоди українській економіці, а сама компанія діє на «дискримінаційних, фактично неконкурентних умовах».

XS
SM
MD
LG