Доступність посилання

ТОП новини

Змінам до Конституції має передувати припинення вогню на Донбасі – Порошенко


Президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)
Президент України Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко привітав ініціативу 53 депутатів Верховної Ради, що голосуванню змін до Конституції в частині децентралізації має передувати припинення вогню і довгий період повної тиші.

«Це має забезпечити Росія, і світ має бачити, що це відбувається», – вказав Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, оприлюдненому 24 січня.

Також серед передумов президент України назвав повний та безперешкодний доступ ОБСЄ до місць зберігання зброї та відновлення контролю на українсько-російському кордоні – на першому етапі з боку ОБСЄ.

Президент окремо наголосив на необхідності звільнення заручників, у тому числі тих, що незаконно перебувають на території Російської Федерації.

Петро Порошенко вкотре вказав, що єдиним шляхом повернення українського суверенітету на Донбас є повна імплементація Мінських угод.

Раніше 24 січня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що виступає за проведення референдуму щодо змін до Конституції України.

США можуть розглянути можливість зняти санкції, накладені на Росію через агресію на Донбасі, вже цього року, якщо Москва виконає мінські домовленості, повторив цього тижня на щорічних зборах Всесвітнього економічного форуму в Давосі відому позицію Вашингтона державний секретар Джон Керрі.

Кілька українсько-російських угод, укладених із участю донбаських сепаратистів у Мінську в Білорусі 2014–2015 років і разом відомих як мінські домовленості, вимагають не тільки припинення вогню, відведення важких озброєнь чи обміну полоненими й заручниками, але також встановлення контролю на нині непідконтрольній Києву ділянці українсько-російського кордону з боку ОБСЄ, проведення на тимчасово окупованих територіях місцевих виборів за українським законодавством і під контролем ОБСЄ з подальшим поверненням контролю за кордоном безпосередньо Києву, надання регіонові додаткових місцевих повноважень тощо. Росії, серед іншого, стосується вимога вивести з регіону «іноземні» війська і бойової техніки. Та офіційно Москва стверджує, що «їх там нема», хіба що ніяк не підконтрольні їй окремі «добровольці» з Росії, а походження озброєнь, у тому числі й новітніх російських зразків, ніяк не пояснює. У Росії вже заявляли, що вона не брала на себе ніяких зобов’язань за мінськими угодами і не має наміру виконувати їх, бо, мовляв, підписувала їх не як учасник, а лише як «гарант».

Захід, зокрема, ЄС, а також США й інші країни, наклали на Росію кілька пакетів санкцій, і через агресію на сході України, і через окупацію українського Криму. На Заході постійно заявляють, що готові зняти ці санкції, коли будуть ліквідовані їхні причини й відбудеться врегулювання на Донбасі для зняття однієї групи санкцій і деокупація Криму для зняття іншої.

Президент Росії Володимир Путін заявляв раніше цього місяця, що санкції завдають Росії значної шкоди.

На цю ж тему:

24.01.2016
Нову Конституцію має ухвалити народ на референдумі – Яценюк

«Настав час, щоб український народ сказав своє слово, якою має бути нова Конституція у новій європейській Україні» далі

XS
SM
MD
LG