Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст: на 2 посади членів антикорупційного агентства претендують 109 людей


©Shutterstock
©Shutterstock

На 2 посади члена Національного агентства з запобігання корупції претендують 109 людей, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Зокрема свої кандидатури подали колишній заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка, помічник-консультант народного депутата Сергій Яременко, екс-перший заступник голови Нацагентства з проведення чемпіонату Європи з футболу-2012 Микола Божко.

Наступне засідання конкурсна комісія з відбору членів Нацагентства з запобігання корупції проведе 30 січня.

Кабінет міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів подавалися з 4 до 18 січня 2016 року.

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалось, що агентство мало би запрацювати до кінця 2015 року.

11 грудня минулого року уряд призначив на посаду трьох із п’яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції – Наталію Корчак, Віктора Чумака та Олександра Скопича. Тоді в уряді заявили, що заповнення трьох із п’яти вакантних посад є «достатньою умовою для запуску агентства». Водночас активісти заявили, що в такому складі НАЗК не зможе обрати свого голову, а для ухвалення будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, без керівника НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу.

Активісти звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра та міжнародних інституцій із закликом оголосити знову конкурс на керівний склад агентства. Після цього конкурсна комісія не змогла обрати двох членів антикорупційного агентства.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Боротися з корупцією в Україні покликані три структури – Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

XS
SM
MD
LG