Доступність посилання

ТОП новини

У Словаччині застрайкували вчителі через зарплати


У Словаччині почався страйк учителів із вимогами збільшити зарплати і фінансування шкільництва, який називають найбільшим в історії цієї країни.

До страйку, як повідомляють словацькі ЗМІ, приєднались 11 тисяч учителів із 731 школи з усієї Словаччини.

У центрі столиці Братислави, крім учителів, зібрались також понад 1500 батьків учнів, а також студентів вишів, які таким чином прийшли висловити свою підтримку страйкарям.

Словацька ліга вчителів вимагає від уряду підвищення зарплат для всіх педагогічних категорій на 140 євро вже від 1 січня цього року, а також подальшого підвищення зарплат від 1 січня наступного року ще на 90 євро.

Учителі Словаччини також вимагають від уряду ще цього року збільшити фінансування Міністерства шкільництва на 400 мільйонів євро з тим, щоб забезпечити всі школи країни – початкового, середнього і вищого ступенів – сучасними засобами навчання.

Страйкарі також закликають владні структури країни ухвалили новий закон, який би врахував всі сучасні комплексні зміни, які відбуваються в системі середньої й вищої освіти.

Страйк учителів триватиме, за попередньою інформацією, весь робочий тиждень, до п’ятниці, 29 січня, й має охопити всі регіони країни.

Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо у заяві ще перед початком страйку наголосив, що уряд поважає право на страйк, однак враховуючи те, що заплати вчителям уряд уже в цілому підвищував майже на 50 відсотків, більше для них він зробити не може.

Середня місячна платня вчителя на Словаччині становить 1 тисячу євро. Середня заробітна плата у країні – 900 євро на місяць.

XS
SM
MD
LG