Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 20:51

Марчук: Лавров свідомо ввів в оману щодо Будапештського меморандуму


Євген Марчук

Представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров свідомо пішов на те, щоб ввести в оману світову спільноту щодо Будапештського меморандуму.

Лавров здійснив навмисне маніпулювання текстом документу, яке адресоване на тих, хто його не читав, коли процитував лише один пункт із Будапештського меморандуму про незастосування проти України ядерної зброї, наголосив Марчук в ефірі телеканалу «112 Україна».

Представник України нагадав, що те, про що говорить російський міністр, – «це тільки п’яте або шосте зобов’язання». «А перший обов’язок – поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України. І друге, що дуже важливо, так написано, що утримуватися від погрози силою або її використання проти територіальної цілісності та політичної незалежності. А далі, що я завжди підкреслював, ніколи не застосовувати ніякі їхні (Росії, Великої Британії та США – ред.) озброєння проти України, лише в тому випадку, коли Україна першою нападе на когось із них», – сказав Марчук.

За його словами, ще з грудня «на Мінському переговорному процесі стало очевидним, що Росія готує якісь «ініціативи» проти України», про що, на думку Євгена Марчука, свідчать і маніпуляції текстом Будапештського меморандуму.

Раніше у вівторок, 26 січня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи з великою прес-конференцією в Москві, стверджував, нібито Росія «не порушила» Будапештського меморандуму, бо він, мовляв, «містить єдине зобов’язання – не застосовувати проти України ядерної зброї», а цього ніхто й не робив і ніяких погроз застосувати ядерну зброю щодо України не лунало.

Насправді документ містить шість зобов’язань сторін, серед них, зокрема, «поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України», «утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України», чи «утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітетові, і таким чином отримати будь-які переваги».

На цю ж тему:

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG