У Черкасах у межах декомунізації перейменували чотири вулиці і парк – таке розпорядження підписав міський голова Анатолій Бондаренко, повідомляє прес-служба мерії.
Дві вулиці перейменували на честь полеглих в АТО черкащан. Вулицю Орджонікідзе іменуватимуть вулицею Сергія Амброса, а Луначарського – вулицею Генерала Момота. Також змінили назви вулиць Чекістів та Котовського: першу перейменували у Привокзальну, а другу – на честь Михайла Грушевського. Нову назву отримав і парк 50-річчя Радянської влади, який відтепер – Сосновий бір.
«У нових назвах черкаських вулиць мають поєднуватись історична спадщина Черкас, новітня історія сьогодення та вшанування пам’яті наших видатних земляків, що віддають свої життя – тоді і зараз – за волю і процвітання всієї України», – прокоментував розпорядження міський голова.
У вівторок, 26 січня, під час громадського обговорення думки присутніх черкащан щодо перейменування вулиць у межах декомунізації розділилися. Одні пропонували повернути старі назви, інші – назвати на честь видатних історичних діячів. Однак більшість присутніх – родичі, знайомі та побратими загиблих в АТО – пропонували перейменувати вулиці іменами полеглих на сході України.
«Хотілося, щоб ми перейменовували вулиці не з огляду на наше з вами нинішнє горе чи славу, а запропонували концепцію, щоб наше місто набуло у назвах краси й історичності. І декомунізація має міститися в цій концепції. Поки подія не завершилася – не треба поспішати називати вулиці іменами її учасників. Я впевнена, що через кілька років це не буде називатися АТО і отримає нормальну, відповідну назву», – зауважила під час обговорень громадська активістка Наталія Вернидуб.
Окрім того, лунали пропозиції на честь полеглих назвати дві вулиці: Героїв Східного фронту (нині вулиця Ватутіна) і Добровольчих батальйонів (нині вулиця Червоноармійська). Однак громадське обговорення не передбачало голосувань і ухвалення рішень. Крапку у перейменуваннях до 21 лютого має поставити міський голова.
Донедавна у Черкасах була лише одна декомунізована вулиця – Леніна. Улітку 2015 року депутати попереднього скликання міської ради поділили її на дві – Небесної сотні та Святомакаріївську.
Нещодавно у межах відтворення історичного тла міста, не пов’язаного з декомунізацією, депутати вирішили перейменувати ще шість вулиць. Однак після обговорення в соціальних мережах та резонансу у засобах інформації міський голова заветував таке рішення.