Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 19:12

Яценюк очікує на приватизацію Одеського припортового заводу у 2016 році


Одеський припортовий завод

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк очікує, що Одеський припортовий завод буде приватизований у 2016 році. Про це він повідомив під час засідання Ради фінансової стабільності у Києві.

«Після кількох десятків спроб нам все-таки вчора вдалося проголосувати в першому читанні закон щодо чесної і прозорої приватизації...Є можливість проголосувати цей закон і в поточному році провести приватизацію на зразок тієї, яка була проведена майже 10 років тому по «Криворіжсталі». Сподіваюся, що першим таким об'єктом буде Одеський припортовий завод і ця приватизація повинна стати зразковою в частині залучення цього інвестора та отримання максимальної ціни від цього об'єкта», – сказав Яценюк.

За його словами, приватизація ОПЗ дозволить залучити сотні мільйонів доларів в держбюджет, створити нові робочі місця і запустити нові стандарти управління майном.

Яценюк переконаний, що приватизація стане головним чинником для залучення цьогоріч іноземних інвестицій в Україну.

Перше рішення про приватизацію Одеського припортового заводу ухвалили ще в 1993 році. Перші торги відбулися в 2009-му, проте завод досі перебуває в державній власності. Одеський припортовий завод є одним із найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. Кількість працівників перевищує 4 тисячі. За звітом ОПЗ, за 9 місяців 2015 року чистий прибуток підприємства склав 205 мільйонів гривень. Виробляє гігант хімічної промисловості переважно аміак та карбамід, сировиною для яких є газ.

Наприкінці минулого року підприємство опинилося у центрі уваги після звинувачень керівництва заводу у корупції від голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Одночасно із цим на підприємстві розпочалася перевірка прокуратури із вилученням документів. Керівництво заводу заявило про намір захищати свою репутацію в суді.

XS
SM
MD
LG