Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 17:11

Меркель закликала ЄС продовжити санкції проти Росії


Петро Порошенко і Анґела Меркель на прес-конференції в Берліні, 1 лютого 2016 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала Європейський союз продовжити санкції проти Росії, накладені через окупацію Криму і агресію на Донбасі.

Зокрема, сказала Меркель, санкції, накладені у зв’язку зі втручанням на Донбасі, мають залишатися, доки Росія не виконає мінські домовленості повністю.

Крім того, сказала канцлер на спільній прес-конференції в Берліні з президентом України Петром Порошенком, який прибув із візитом, вона обговорить із українським керівником надання Україні нової фінансової допомоги 2016 року.

Порошенко, у свою чергу, теж закликав Захід не знімати з Росії санкцій, доки Москва не виконає повністю свою частину зобов’язань за пакетом із кількох українсько-російських угод, укладених із участю донбаських сепаратистів у Мінську в Білорусі 2014–2015 років і разом відомих як мінські домовленості.

У Євросоюзі вже не раз підтверджували, що не будуть порушувати питання про зняття санкцій із Росії до повного виконання мінських домовленостей, серед пунктів яких є, зокрема, «виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців із території України під спостереженням ОБСЄ, роззброєння всіх незаконних груп», а також вимога «забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Росії». Також у ЄС звертали увагу, що питання щодо санкцій, пов’язаних із Кримом, зовсім не порушується, бо їхнє можливе скасування пов’язане з поверненням Криму Україні.

Санкції Заходу проти Москви були запроваджені 2014 року кількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше через підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Зокрема, наприкінці липня 2014 року ЄС (а також США) запровадили економічні санкції щодо Росії, які стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей. Дія цього пакету санкцій ЄС нині закінчується 31 липня 2016 року. Ще один пакет санкцій ЄС, проти групи російських посадовців, представників угруповань бойовиків на сході України та причетних до анексії Криму, а також низки юридичних осіб за дії проти територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України, наразі чинний до 15 березня 2016 року. Окремий «кримський» пакет санкцій ЄС на цей час продовжений до 23 червня 2016 року.

Росія не раз заявляла, що не має ніяких зобов’язань за мінськими угодами, бо підписувала їх не як учасник, а як «гарант», і не має наміру виконувати цих домовленостей.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG