Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС закликали Росію відреагувати на висловлювання Кадирова


Публікація в інстаграмі Кадирова з погрозами російським опозиціонерам
Публікація в інстаграмі Кадирова з погрозами російським опозиціонерам

Посол Європейського союзу в Росії Віґаудас Ушацкас висловив сподівання, що російська влада і правоохоронні органи негайно відреагують на заяви голови Чечні Рамзана Кадирова на адресу російських опозиціонерів.

Як сказав посол у телефонній розмові з одним із цих опозиціонерів Михайлом Касьяновим, він, говорячи про погрози чеченського лідера, був вражений «такими гидкими й неприхованими погрозами вбивством, із якими неможливо миритися», повідомила прес-служба представництва ЄС у Росії.

На думку Ушацкаса, останні заяви Кадирова на адресу російської політичної опозиції і громадянського суспільства неприйнятні в демократичному суспільстві, мовиться в повідомленні.

Раніше у вівторок, 2 лютого, голова московського відділення російської опозиційної партії «Яблуко» Сергій Мітрохін висунув вимогу до Федеральної служби безпеки Росії порушити проти голови Чечні Рамзана Кадирова кримінальну справу за статтями про заклики до екстремістської діяльності і створення екстремістської організації. Мітрохін також вимагає притягти до відповідальності посадових осіб Чечні, які «підспівували» Кадирову. У зверненнях на ім’я голови ФСБ Росії Олександра Бортникова, генерального прокурора Юрія Чайки і президента Володимира Путіна він наголосив, що в січні 2016 року голова Чечні неодноразово називав представників російської опозиції «зрадниками», а на мітингу у Грозному такі образи тиражувалися на плакатах.

У понеділок, 1 лютого, голова російської опозиційної Партії народної свободи («Парнас») Михайло Касьянов назвав оприлюднене в інстаграмі голови Чечні Рамзана Кадирова відео, в якому він і співголова «Парнасу» Володимир Кара-Мурза-молодший зняті наче через оптичний приціл снайперської ґвинтівки, погрозою вбивства державного діяча за мотивами ворожнечі і заявив про намір звернутися до правоохоронних органів. Увечері того ж дня адміністрація соціальної мережі «Інстаграм» прибрала цю публікацію через порушення правил соцмережі, які вимагають поважати інших членів суспільства, – що викликало у відповідь обурення Кадирова і його звинувачення в «порушенні свободи слова».

Але у Кремлі цей та інші загрозливі виступи Рамзана Кадирова проти російської опозиції сприйняли спокійно й заявили, що вони не викликали там ніяких запитань, а президент Росії Володимир Путін називав діяльність голови Чечні ефективною. Речник президента Росії Дмитро Песков, зокрема, заявляв, що згадані чеченськими керівниками «позасистемні» опозиціонери «перебувають поза легітимним політичним полем країни», а тому через слова чільних чеченців не варто «нагнітати ситуацію».

XS
SM
MD
LG