Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 06:40
Новини | Політика

Депутати схвалили перейменування 174 населених пунктів в рамках декомунізації


Святкування річниці звільнення Артемівська (тепер – Бахмута) від сепаратистів, 4 липня 2015 року

Народні депутати України віддали 230 голосів за постанову №3854 про перейменування окремих населених пунктів та районів в рамках декомунізації.

«Загалом комітет розглянув 175 пропозицій окремих органів місцевого самоврядування про перейменування населених пунктів та районів... Серед вищевказаних пропозицій запропоновано перейменувати один район, п’ять міст та 169 сіл і селищ. Зазначені пропозиції органів місцевого самоврядування підтримані Українським інститутом національної пам’яті», – повідомив голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою комітету Верховної Ради України, депутат «Народного фронту» Микола Федорук.

Згідно з постановою, в Донецькій області Артемівський район перейменовано на Бахмутський район, місто Артемівськ на місто Бахмут, місто Дзержинськ на місто Торецьк, а місто Красний Лиман на місто Лиман.

Місто Іллічівськ на Одещині відтепер називатиметься Чорноморськом. У Полтавській області місто Червонозаводське Лохвицького району стане містом Заводським.

У списку населених пунктів, які будуть перейменовані, немає обласних центрів – Дніпропетровська та Кіровограда, де з цього приводу досі тривають дискусії.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

Інтерактивну карту міст та сіл, які належить перейменувати, раніше оприлюднював Український інститут національної пам’яті.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG